x

Endüstriyel Ürün Grubu Laboratuvarlarımız

 

*Sıcaklık ve Nem Laboratuvarı

Kalibrasyonu gerçekleştirilecek ölçer cinsine göre belirli Sıcaklık veya Nem değeri için stabil ortam hazırlayan mevcut referans cihazlar ve malzemeler ile Turtest Medikal Kalibrasyon Sıcaklık ve Nem Kalibrasyon hizmetlerini sunmaktadır.

Laboratuvarımızda bulunan Referans Nem Kabini, Referans Sıcaklık Fırınları ve Kaynakları, Referans Sıcaklık Ölçerler ve Referans Nem Ölçerler ile, ilgili cihaz kalibrasyonu standart ve metotlarına uygun ölçümler gerçekleştirilmektedir.

Sıcaklık ve Nem Laboratuvarı için yapılan kalibrasyon hizmetleri Kontak Sıcaklık Ölçümü gerçekleştiren Sıcaklık Ölçer Cihazların Kalibrasyonu ve Radyasyon Sıcaklık Ölçümleri gerçekleştiren cihazların Kalibrasyonu ile Nem Ölçümü gerçekleştiren cihazların Kalibrasyon hizmetleri olarak gerçekleştirilmektedir.

 

*Kütle Laboratuvarı

Ülkemizde kütle için SI birimi olarak “kg” kullanılmaktadır. Kütle, Endüstriyel Uygulamalar, Yasal Metroloji ve Bilimsel Araştırmalar için kullan temel ölçeklendirme birimlerinin başında gelmektedir. Kuvvet, Basınç ve Yoğunluk birimleri de kütle ile doğrudan orantılı olarak değerlendirilen fiziksel türetilmiş büyüklüklerdendir.

F1, E1 ve M1 Hassasiyetli Kütleler ve Hassas Teraziler ile izlenebilirliği sınıfına göre minimum tolerans aralığında olan kütle ölçümleri ve kalibrasyon hizmetleri kurumumuz tarafından verilmektedir.

 

*Kuvvet Laboratuvarı

Referans Load Cell, referans düzeyde Çekme & Basma Makineleri, Dead Weight dönüştürücü sistemler ile Kuvvet ve Tork dönüşümleri, Tork Anahtarları ile Kuvvet Laboratuvarı hizmete girmiştir.  Kuvvet Ölçerler (Force Gauge), Load Cell ve Tork Anahtarları kalibrasyonları  ilgili cihaz standartlarına uygun olarak maksimum hassasiyette ölçümler ile gerçekleştirilmektedir.

Turtest Medikal Kalibrasyon Kuvvet Ölçer Cihazlar, Tork Ölçer Cihazlar, Mukavemet Ölçer Cihazlar uygun standart ve metotlar ile laboratuvar ortamında kalibrasyon hizmetlerini sunmaktadır.

 

*Hacim Laboratuvarı

Turtest Medikal Kalibrasyon hizmet binasında Hacim Laboratuvarı belirli standart değerlerde (sıcaklık, basınç) ölçüm ortamı sağlayarak, kalibrasyon ölçümü sağlanacak malzemenin ilgili standartta belirtilen şartlarda hacim ölçümleri gerçekleştirmek amacı ile kurulmuştur.

Balon Joje, Beher, Büret, Taksimatlı Büret ve Dijital Büretler, Mezür, Erlen gibi cam Hacim Ölçü Malzemeleri, Otomatik Titratör, Piknometre gibi hacim ölçerler için kalibrasyon hizmeti laboratuvar ortamında verilmektedir.

 

*Boyut Laboratuvarı

Turtest Medikal Kalibrasyon laboratuvar referansları olarak Mastar Blok setleri, Çelik Metreler, İnterferometrik Mastar Bloklar, Mikrometreler, Kumpaslar, Mihengir, Ölçü Saatleri, Çap Standartları, Yüzey Ölçüm Cihazları, Açı Mastar Bloklar, Hassas Döner ve İndeks Tabla ile minimum tolerans aralığında boyut ölçümlerini gerçekleştirmektedir.

Uzunluk Ölçümleri, İnterferometrik Uzunluk Ölçümleri, Açı Ölçümleri, Yüzey Pürüzlüğü Ölçümleri, Boyutsal Ölçü Aletleri ve cihazları için laboratuvar şartlarında kalibrasyon hizmetleri cihaz, alet çeşidine göre ilgili standart ve metotlar ile belirsizlik ve hata değerleri minimum seviyeye indirilmiş, Endüstriyel ve Medikal Kalibrasyonlarda hizmetinize sunulmuştur.

 

*Basınç Laboratuvarı

Laboratuvar ortamında Referans alınan Bağıl Basınç, Mutlak Basınç, Negatif Basınç, Fark Basıncı ve Atmosfer Basıncı ile farklı uygulama alanlarına yönelik göstergeli basınç ölçümleri gerçekleştirilerek kalibrasyon ölçümleri maksimum hassasiyet ve minimum tolerans aralıklarında yapılmaktadır.

Mutlak Basınç, Pnömatik Basınç, Hidrolik Basınç ve Negatif Basınç uygulamaları ile Turtest Medikal Kalibrasyon ihtiyaca yönelik Basınç ve Vakum Göstergeleri için kalibrasyon hizmetleri vermektedir.

 

*Elektrik Laboratuvarı

Turtest Medikal Kalibrasyon Endüstriyel ve Medikal AC ve DC elektrik ölçüm aletlerine yönelik laboratuvar ortamında Akım, Gerilim, Direnç, İndüktans, Kapasitans, Elektriksel Güç ve Enerji,  Frekans ölçümlerine yönelik referans düzeyde cihazlar ile Eelektriksel Kalibrasyon Hizmetleri vermektedir.

Elektrik Parametreleri Ölçümleri için laboratuvar şartlarında, yüksek hassasiyetli kaynak, ölçüm aleti cihaz ve malzemeler ile Elektriksel Cihaz Kalibrasyonu, minimum tolerans ve maksimum hassasiyette, ilgili cihaz ölçüm metodu ve standartlarında ölçümler ile kalibrasyon hizmetleri sunulmaktadır.

 

*Optik Laboratuvarı

Turtest Medikal Kalibrasyon tecrübeli altyapısı ile referans düzeyde Fotometrik ve Radyometrik ölçüm koşullarını sağlayan laboratuvar hizmetlerini vermektedir.

Laboratuvar ortamında Işık Şiddeti ölçümleri, Işık Akısı ölçümleri, Aydınlık Düzeyi ve Parıltı ölçümleri, Optik Güç, Işınım Düzeyi ve Işıma ölçümlerini minimum tolerans aralığında ve maksimum hassasiyetli cihaz ve kalibratörler ile gerçekleştirilmektedir.

 

*Akustik Laboratuvarı

Turtest Medikal Kalibrasyon Akustik Laboratuvarı ile referans düzeyde gürültü seviyesine ulaşmış laboratuvar ortam koşullarını sağlamıştır. Endüstriyel ve Medikal Akustik Ölçüm cihazlarına yönelik referans kaynak ve ölçüm cihazlarını hizmete sunmuştur.

Akustik- Ses Basıncı ölçümleri için dijital ve analog ölçümlerde ses sinyal kaynağı ve ölçüm cihazı ile referans düzeyde minimum tolerans ve maksimum hassasiyette laboratuvar ölçümleri ile Akustik kalibrasyon hizmetleri vermektedir.